1.    
  2.     АГРЕСИ́ВНИЙ

АГРЕСИ́ВНИЙ

АГРЕСИ́ВНИЙ, а, е.

1. Прикм. до агресія. Маркс і Енгельс викривали агресивні плани Пруссії і закликали німецьких робітників боротися за укладення справедливого миру з Францією (Нова історія. Підручник для 9 кл., 1957, 8); Агресивні сили;

//  Схильний до агресії. В самому капіталістичному світі поряд з агресивними імперіалістичними державами є чимало країн, які провадять політику нейтралітету, ведуть боротьбу за мирне співіснування (Комуніст України, 10, 1960, 15);

//  Здійснюваний методом агресії; нападницький, загарбницький. Поки зберігається імперіалізм, лишатиметься ґрунт і для агресивних воєн (Деклар. наради.., 1957, 8).

2. Наступальний; ворожий. У першій половині гри наша команда не зробила жодного агресивного руху, тільки відбивалася, не сходячи з місць (Юрій Яновський, I, 1958, 488).

3. спец. Який хімічно руйнує речовину. Висока стійкість фторопластів до хімічно найагресивніших речовин ставить їх щодо цього вище навіть таких стійких благородних металів, як золото і платина (Наука і життя, 12, 1958, 24).

Агресивна вода — вода, що хімічно руйнує, роз’їдає карбонатні гірські породи та бетон внаслідок вмісту в ній деяких кислот. Радянські вчені.. вивчили хімічні процеси, які відбуваються в надрах бетонних товщ під час діяння на них агресивних вод (Таємниці вапна, 1957, 66).

Значення слова – АГРЕСИ́ВНИЙ – в тлумачному словнику

Джерело – словник СУМ – АГРЕСИ́ВНИЙ Том 1 — Стор. 17. – словник української мови

Українська мова тлумачний словник слово «АГРЕСИ́ВНИЙ» згідно Академічного словника Української мови (1970-1980 років).

АГРЕСИ́ВНИЙ

16.09.2018

Написати коментар