1.    
  2.     РОЗТРІСКУВАТИСЯ

РОЗТРІСКУВАТИСЯ

РОЗТРІСКУВАТИСЯ, ується, недок., РОЗТРІСКАТИСЯ, ається і РОЗТРІСНУТИСЯ, неться, док. Давати тріщини, покриватися тріщинами. Здебільшого блискавка б’є у вершини гір або у виступи скель, а тому порода розтріскується і щілини при цьому радіально розходяться від місця удару (Курс загальної геології, 1947, 73); На груші хвороба [парша] уражує і однорічні пагони, кора буріє, розтріскується і злущується (Колгоспник України, 4, 1962, 38); Стояли жаркі безхмарні дні. Дощі давно припинилися, земля подекуди розтріскалась (Видатні геогр. відкр.., 1955, 16); // Лопатися, розколюватися на частини, шматки. Культурний льон — однорічна рослина, характерною особливістю якої є те, що коробочки у неї при достиганні не розтріскуються (Технічні культури, 1956, 11); У себе на батьківщині кактуси розмножуються так: плід, який падає з рослини, розтріскується, насіння висипається і проростає неподалік одне від одного (Наука і життя, 1, 1966, 45); На столику коло його [нього] стояла цінна ваза. Вхопив її і кинув об землю так, що розтріскалася на дрібні кусні (Ольга Кобилянська, I, 1956, 200).

Значення слова – РОЗТРІСКУВАТИСЯ – в тлумачному словнику

Джерело – словник СУМ – РОЗТРІСКУВАТИСЯ Том 8 — Стор. 833. – словник української мови

Українська мова тлумачний словник слово «РОЗТРІСКУВАТИСЯ» згідно Академічного словника Української мови (1970-1980 років).

РОЗТРІСКУВАТИСЯ

30.10.2018

Написати коментар

Notice: Undefined variable: user_ID in /home/rDjfBXszNLNv/dulinua.hostenko.net/wp-content/themes/slovnik/comments.php on line 77