1.    
  2.     ТРАХНУТИ

ТРАХНУТИ

ТРАХНУТИ, ну, неш, док., розм.

1. неперех. Однокр. до трахкати. Он хмара згущається чорна, Край неба ввесь скоро обгорне… От блискавка блисне і грім як не трахне! (Іван Франко, XIII, 1954, 320); [Павло:] Схочу, візьму в жменю піску, сплету нагая, трахну тричі, і кінь, як змій, зараз отут затупотить?.. (Марко Кропивницький, II, 1958, 384); Він присунув до себе верхній папірець, ледве глянув на нього, і в ту ж мить губи його стали тонкими й блідими. Йому захотілося щосили трахнути кулаком по столу (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 29); — Молодець! — трахнув у долоні Левко Обозний. — Штрафну йому за добре слово (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 170);

//  безос. Ніби гарапник навісний і дошкульний, трахнуло у двері, у ворота (Василь Кучер, Пов. і опов., 1949, 7).

Трахнути лихом об землю — те саме, що Ударити (кинути і т. ін.) лихом об землю (див. лихо 1). — Що буде, те й буде. Трахну лихом об землю і край! (Василь Кучер, Прощай.., 1957, 321).

2. перех. і без додатка. Влучити, попасти, убити з вогнепальної зброї. На тому місці, де було очко ворона, він знайшов малесеньку дірочку, з якої сочилася.. кров, і, зрозумівши, що поцілив у око, дурнувато усміхнувся: «Оце трахнув!..» (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 139).

3. перех. Сильно вдарити кого-небудь, дати комусь стусана. — Цей сиволапий солдафон трахнув вас так, що якби не нагодився тут я, то після ще одного удару довелося б везти вас просто до моргу (Юрій Смолич, Прекрасні катастрофи, 1956, 88); — Ач, в’ється, як вуж. — За багатиря руку держить! — Аякже: кавуни їсти, то треба чимсь оддячувати. — Та трахни його, Артеме, щоб знав, як! (Андрій Головко, II, 1957, 247).

4. перех. і неперех. Уживається експресивно на позначення якоїсь сильно вираженої дії. — Виявляється.., що ті [чеські] заводи розбомбили зовсім не німці, а пат американці, — нарешті почав Хома про те, що гризло його всю дорогу. — Налетіли буцімто в останню годину і трахнули! (Олесь Гончар, III, 1959, 428).

Як правильно писати та вживати слово – ТРАХНУТИ – тлумачний словник

Джерело – словник СУМ – ТРАХНУТИ Том 10 — Стор. 240. – словник української мови

Українська мова словник слово «ТРАХНУТИ» згідно Академічного тлумачного словника Української мови (1970-1980 років).

ТРАХНУТИ

24.10.2018

Написати коментар

Notice: Undefined variable: user_ID in /home/rDjfBXszNLNv/dulinua.hostenko.net/wp-content/themes/slovnik/comments.php on line 77